TCOM L.P.

Działając w ponad 18 krajach na całym świecie, TCOM jest światowym autorytetem w zakresie rozwiązań przeznaczonych do prowadzenia stałego nadzoru z powietrza. Od ponad 40 lat innowacje TCOM definiują branżę, a ich pionierskie osiągnięcia wciąż rewolucjonizują projektowanie, produkcję i wdrażanie systemów LTA (lighter-than-air). Z siedzibą główną w Kolumbii w stanie Maryland oraz zakładami produkcyjnymi i testowymi w Elizabeth City w stanie Karolina Północna, TCOM jest jedyną na świecie firmą zajmującą się wyłącznie projektowaniem, produkcją, instalacją i eksploatacją powietrznych systemów stałego nadzoru: taktycznych, operacyjnych, strategicznych systemów Aerostatów. Ich kompleksowe rozwiązania obejmują liczne klasy aerostatów, z których każdy może być wyposażony w szeroką gamę systemów konfigurowanych w zależności od konkretnych wymagań klienta oraz celów misji.

tcomlp.com

Utrzymanie stałego bezpieczeństwa lotniczego jest trudnym zadaniem. Zagrożenia takie jak nisko lecące, niezwykle szybkie samoloty mogą wykorzystywać krzywiznę Ziemi oraz przeszkody terenowe. To sprawia, że radary naziemne nie są w stanie dostarczyć informacji o celu na czas, aby podjąć odpowiednie działania. Powolne, nisko latające pociski o małym przekroju mogą również uniknąć wczesnego wykrycia i stanowić poważne zagrożenie. Załogowy nadzór powietrzny może zmniejszyć ryzyko w przypadku krótkich okresów wzmożonego alarmu, jednakże koszty operacyjne zastosowania tego rozwiązania przez dłuższy okres są zbyt wysokie. Aby skutecznie i niedrogo sprostać temu wyzwaniu w zakresie nadzoru lotniczego, TCOM opracował system monitoringu 71M Low Altitude Surveillance System. Z ponad 1 000 000 godzin pracy w różnego rodzaju misjach systemy te są jedynymi operacyjnymi środkami obrony powietrznej, które rutynowo zapewniają nieprzerwaną, informację o wykrywaniu celów na małej wysokości, potrzebną do zabezpieczenia nieba.

Systemy aerostatu TCOM klasy taktycznej to kompaktowe, wysoce przenośne rozwiązania stałego nadzoru, zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu taktycznych potrzeb operatorów na polu bitwy. Te wytrzymałe i wszechstronne systemy są idealne do zastosowań związanych z nadzorem lądowym, które wymagają szybkiego rozmieszczania, odzyskiwania i relokacji.

Systemy aerostatu klasy taktycznej może być wyposażony w szeroką gamę systemów, które obejmują nadzór wideo, urządzenia na podczerwień oraz SIGINT / COMMS Relay, umożliwiając siłom uzyskanie przydatnych danych, nawet w najbardziej odległym i trudnym terenie.

Aerostaty klasy taktycznej TCOM były szeroko stosowane w teatrze działań w Iraku i Afganistanie, a obecnie wspierają amerykańskie służby celne i patrole graniczne w zwiększaniu bezpieczeństwa wzdłuż granicy USA z Meksykiem. Te wszechstronne systemy reprezentują przyszłość w zakresie wdrażania i projektowania systemów aerostatu.

Kliknij poniższe łącza, aby zobaczyć szczegółowe specyfikacje i możliwości systemów aerostatu klasy taktycznej 12M i 17M firmy TCOM.

System aerostatu 12M firmy TCOM jest najbardziej kompaktowym i przenośnym rozwiązaniem tego typu, jakie jest obecnie dostępne. 12M oferuje szybkie rozmieszczania i odzyskiwanie, umożliwiając operatorom w terenie uzyskanie użytecznych danych z monitoringu szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Systemy aerostatu TCOM 17M oferują sprawdzoną w boju niezawodność wraz z możliwością indywidualnego dostosowania do misji nadzoru lądowego. Te kompaktowe systemy można wdrożyć w ciągu kilku godzin, a ich obsługa wymaga minimalnej siły roboczej.

Systemy aerostatu klasy operacyjnej TCOM oferują niezrównaną wszechstronność i wydajność. Te średniej wielkości systemy aerostatu oferują zarówno elastyczność, jak i przenośność do szybkiego rozmieszczania i odzyskiwania, a także zdolność do ciągłej, nieprzerwanej pracy przez okres maksymalnie dwóch tygodni.

Aerostaty klasy operacyjnej są idealne do monitorowania obszarów, w których nadzór naziemny byłby nieskuteczny z powodu przeszkód terenowych lub gdzie obserwacja załogowa jest uważana za zbyt kosztowną.

Wszechstronne systemy aerostatów klasy operacyjnej mogą przenosić ładunki, które obejmują radar, SIGINT oraz COMMS Relay na wysokości do 3000 stóp nad naziemną stacją kontroli. To sprawia, że ​​systemy te idealnie nadają się do zastosowań w zakresie nadzoru morskiego, ochrony portów i granic przybrzeżnych, a także zastosowań nadzoru granic śródlądowych.

Kliknij poniższe przyciski, aby poznać szczegółowe specyfikacje i możliwości systemów aerostatu klasy operacyjnej 22M i 28M firmy TCOM:

System aerostatu 22M firmy TCOM cieszy się zaufaniem zarówno sił zbrojnych, jak i służb granicznych. System można zmontować w ciągu kilku godzin i wdrażać ze stacjonarnych lub mobilnych stanowisk cumowniczych.

28M firmy TCOM jest jednym z najczęściej stosowanych obecnie systemów aerostatu. 28M oferuje sprawdzoną w boju niezawodność i posiada możliwość adaptacji / konfiguracji różnego rodzaju ładunku, aby sprostać najbardziej wymagającym misjom.

Systemy aerostatu klasy strategicznej TCOM obejmują jedne z największych obecnie eksploatowanych aerostatów na uwięzi. Te solidne systemy są idealne do zastosowań związanych z nadzorem lotniczym ze względu na ich ogromną ładowność i rozszerzony zakres wysokości. Aerostaty klasy strategicznej TCOM są zdolne do ciągłej, nieprzerwanej pracy przez okres do 30 dni.

Zazwyczaj systemy aerostatu klasy strategicznej są dostosowywane do działań obserwacyjnych, które obejmują wykrywanie nisko latających, szybko poruszających się obiektów, w tym lekkich samolotów i pocisków manewrujących.

Ładunki aerostatu klasy strategicznej mogą obejmować radar dalekiego zasięgu, aktywny i pasywny sprzęt komunikacyjny, a także technologie COMINT/ELINT, często przenosząc ładunki na wysokość 15 000 stóp nad naziemną stacją kontroli. Ze względu na duże rozmiary, dużą wysokość i znaczną ładowność, aerostaty klasy strategicznej korzystają ze stacjonarnej stacji cumowniczej.

Kliknij poniższe przyciski, aby wyświetlić szczegółowe specyfikacje i możliwości systemów aerostatu klasy strategicznej 71M i 74M firmy TCOM:

System aerostatu 71M firmy TCOM jest wszechstronnym rozwiązaniem stałego nadzoru dla rozległych obszarów i stanowi integralny komponent systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Sił Zbrojnych USA oraz sił sojuszniczych.

74M to jeden z największych i najskuteczniejszych dostępnych systemów aerostatu. Duża wysokość i maksymalna ładowność wyróżniają 74M jako niezawodne narzędzie do wspomagania sił zbrojnych w prowadzeniu stałego nadzoru powietrznego.

SYSTEMY NADZORU POWIETRZNEGO

MISJA:

Utrzymanie stałego bezpieczeństwa lotniczego jest niezwykle trudnym zadaniem. Zagrożenia takie jak nisko lecące, niezwykle szybkie samoloty mogą wykorzystywać krzywiznę Ziemi oraz przeszkody terenowe. To sprawia, że ​​radary naziemne nie są w stanie dostarczyć informacji o celu na czas, aby podjąć odpowiednie działania. Powolne, nisko latające pociski o małym przekroju mogą również uniknąć wczesnego wykrycia i stanowić poważne zagrożenie. Załogowy nadzór powietrzny może zmniejszyć ryzyko w przypadku krótkich okresów podwyższonego stopnia alarmu, jednakże koszty operacyjne zastosowania tego rozwiązania w dłuższych okresach zagrożenia są zbyt wysokie. Aby skutecznie i niedrogo sprostać temu wyzwaniu, TCOM opracował system nadzoru powietrznego na małej wysokości (71M Low Altitude Surveillance System). Z ponad 1 000 000 godzin pracy w różnego rodzaju misjach systemy te są jedynymi operacyjnymi środkami obrony powietrznej, które rutynowo zapewniają nieprzerwaną, całodobową pracę.

SYSTEMY NADZORU LĄDOWEGO

MISJA:

Wzdłuż wrogich granic lub w niespokojnych regionach wewnętrznych siły lądowe i ludność cywilna są stale narażone na atak. Dobrze uzbrojeni rebelianci wykorzystują osłonę nocy do inicjowania ataków z zaskoczenia i podkładania ładunków wybuchowych. Bez odpowiedniej ciągłej obserwacji siły wroga mogą wyrządzić poważne szkody. Same radary naziemne oraz czujniki optyczne dzień/noc, z uwagi na przeszkody terenowe, nie są w stanie zapewnić optymalnego pole widzenia i eliminowania zagrożeń w odpowiednim czasie. Ciągła eksploatacja załogowych lub bezzałogowych statków powietrznych jest zbyt kosztowna i trudna w utrzymaniu. W związku z tym siły bezpieczeństwa potrzebują skutecznego i przystępnego cenowo systemu nadzoru na terenach wyżynnych, który oferuje ciągły nadzór rozległych obszarów, a jednocześnie dostarcza informacje o celach szybko i niezawodnie.

SYSTEMY NADZORU MORSKIEGO

MISJA:

Monitorowanie wód terytorialnych przez całą dobę przy jednoczesnym dostarczaniu informacji wywiadowczych na czas, aby podjąć odpowiednie działania, jest poważnym wyzwaniem dla wielu narodów. Systemy naziemne i pokładowe mają ograniczony zasięg w odniesieniu do celów nawodnych, podczas gdy stałe użytkowanie samolotów jest zaporowo drogie. Narody potrzebują skutecznego i przystępnego cenowo systemu, który oferuje ciągły nadzór rozległych obszarów morskich i dostarczanie na czas informacji o celach.